Світовий день сексуального здоров’я!

4 вересня у світі відзначається Світовий день сексуального здоров’я. Започатковано його було ще в 2010 р і щорічно він має свою основну тему. Так цьогорічний день відбувається під гаслом – “Сексуальна освіта для всіх: міст до сексуального здоров’я”.

Говорячи про сексуальне здоров’я, ми здебільшого фокусуємось на запобіганню інфекціям, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) та небажаної вагітності. Проте, чи обмежується воно лише цим?

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, сексуальне здоров’я – це стан психічного, емоційного, ментального та соціального благополуччя стосовно сексуальності людини. Це не просто відсутність хвороб чи дисфункції. Сексуальне здоров’я залежить від можливості мати приємні та безпечні сексуальні стосунки, без примусу, дискримінації та насильства. Воно одне з базових для побудови здорових стосунків в сім’ї, та адекватного розвитку суспільства.

Нажаль, ще досі в Україні населення не має доступу до повної та якісної інформації про секс та сексуальність. Ця тема довго являлась табу, не виносилась із сім’ї та не обговорювалась зі спеціалістом.
А саме тому багато людей страждають від тих чи інших проблем пов’язаних із сексуальністю – неприйняття свого тіла, аноргазмія, знижене лібідо, дисгармонія в парі та безліч інших.
Дуже важливими є ризики, пов’язані з незахищеною сексуальною поведінкою – як для кожної людини окремо так і для соціуму в цілому. Серед них – інфікування вірусами гепатитів, ВІЛ, ІПСШ (та їх наслідки в виді онкохвороб чи безпліддя); небажана вагітність; насилля.
І остання, та не менш важлива проблема – здобуття молоді правильної сексуальної освіти. Не з інтернету та сумнівних ресурсів, а з більш безпечних джерел – розмова з батьками, медпрацівником, психологом. Це допоможе формувати правильні цінності, зруйнувати образливі стереотипи, зберегти здоров’я, уникнути буллінгу, дискримінації чи насилля серед ровесників та створити повноцінну сім’ю в майбутньому.
На сьогодні ми маємо змогу отримати необхідну медичну чи психологічну консультацію в питаннях сексу від спеціалістів – лікарів чи психологів-сексологів відповідно. І вона не обмежена лише питаннями контрацепції чи вагітності, але являється набагато ширшою.
Тому, якщо у Вас є питання, сумніви чи з’явилися проблеми в сексуальній сфері – зверніться до свого сімейного лікаря. Будьте впевнені в конфіденційності та захищеності Вашого інтимного життя, отримайте пораду, варіанти вирішення проблем чи консультацію більш вузького спеціаліста. Секс – це не соромно і не аморально. Це основа Вашого здоров’я, на рівні з соматичним та психологічним здоров’ям. І це не лише репродуктивна функції людини, а ще і про задоволення!
Домашня поліклініка бажає Вам доброго здоров’я і приємних емоцій в цей найсексуальніший день в Світі!

ВАША ДОМАШНЯЯ ПОЛИКЛИНИКА
49000, Украина, Днепр, Большая Диевская, 46
Телефоны: +38(066) 843-5-911, +38(098) 843-5-911, +38(093) 843-5-911

49000, Украина, Днепр, Большая Диевская, 46

Звоните прямо сейчас

Звоните прямо сейчас

(066) 843-5-911, (098) 843-5-911, (093) 843-5-911

Пишите нам

Пишите нам

home.polyclinic.01@gmail.com

Запись на прием

Запись на прием

Записаться сейчас!